فرماندار شهرستان بجستان
حسین ابراهیمی کردیانی

    .
۱۳۹۹/۰۱/۱۱

استاندار خراسان رضوی:

تاکنون از ورود ۲ هزار خودرو به خراسان رضوی جلوگیری شده است/ اجرای ۷۲ درصدی طرح غربالگری در استان/ اعمال محدودیت‌های ویژه در روز طبیعت / پیشنهاد تداوم طرح فاصله‌گذاری اجتماعی تا پایان فروردین ماه به وزارت کشور

استاندار خراسان رضوی در راستای اجرای طرح فاصله‌گذاری اجتماعی در استان گفت: تاکنون ۲ هزار خودرو از ورودی‌های استان برگردانده شده‌اند.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، علیرضا رزم‌حسینی در نشست وزیر کشور با استانداران سراسر کشور که با موضوع بررسی طرح فاصله‌گذاری اجتماعی و به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، ضمن ارائه گزارشی از اقدامات انجام شده در این خصوص اظهار کرد: در راستای اجرای طرح فاصله‌گذاری اجتماعی کنترل‌هایی در ۱۳۲ نقطه استان توسط هزار و ۹۸۰ نفر در سه شیفت اعمال می‌شود.
وی افزود: در این راستا ۴۵۷ مورد جریمه و ۲ هزار خودرو به مقاصد خود برگردانده شده‌اند، همچنین در اصناف ۴۹۸ پلمب صورت گرفته است.
استاندار خراسان رضوی با تاکید بر اینکه در اجرای طرح مذکور استان با کاهش ۸۲ درصدی مسافر مواجه بوده است، ادامه داد: در فروردین ماه سال جاری ۸۳ درصد کاهش تلفات جاده‌ای را شاهد بودیم. همچنین استان با ۷۰درصد کاهش تصادفات و ۴۸ درصد کاهش مصرف سوخت مواجه بوده است.  
رزم‌حسینی گفت: حدود ۷۲ درصد طرح غربالگری در خراسان رضوی اجرا شده است و اصناف همکاری خوبی در شهر مشهد داشتند و مشکلی در خصوص تامین مایحتاج عمومی مردم وجود ندارد.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با ارائه این پیشنهاد که طرح فاصله‌گذاری اجتماعی تا پایان فروردین ماه تداوم داشته باشد، متذکر شد: پزشکان بدون مرز وارد استان شده و قرار بر این است بر اساس مصوبه شورای تامین در مرز دوغارون اتباع بیگانه را مداوا کنند.
استاندار خراسان رضوی در حاشیه این نشست با بیان اینکه امسال به دلیل بیماری مردم روز طبیعت نخواهند داشت، اظهار کرد: از شهروندان خراسان رضوی می‌خواهیم که در این روز از منازل خود خارج نشوند چون محدودیت‌های ویژه‌ای اعمال خواهد شد.
وی در خصوص جزئیات اعمال این محدودیت‌ها تصریح کرد: پارک‌ها تعطیل و پارکینگ‌ها بسته خواهند بود. همچنین در برخی خیابان‌ها و بولوارهایی که مردم از آنها برای نشستن استفاده می کردند، از این اقدام جلوگیری خواهد شد.
رزم‌حسینی تاکید کرد: شهروندان گرامی خود و ماموران نیروهای انتظامی را در روز طبیعت به زحمت نیندازند. بهرحال اگر افرادی هم از منازل خود خارج شوند، از طریق دوربین‌های شهری جریمه‌های لازم را اعمال خواهیم کرد.


منبع : اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۴۴۲


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان